Akademický senát

Fakulty informatiky

Výsledky voleb do AS FI

Výsledky voleb jsou uvedeny v zápisu komise zde. Zvolené členy již najdete i v záložce Členové, volební období od 23.5.2024.

Volby do AS FI

Z důvodu končícího volebního období stávajících členů obou komor akademického senátu fakulty jsou vyhlášeny se souhlasem předsedy akademického senátu FI MU volby do AS FI pro funkční období 2024 – 2026 (23. 5. 2024 – 22. 5. 2026). Volby do senátu jsou mimořádnou příležitostí, jak formovat směřování naší fakulty do budoucnosti a rovněž možností ovlivnit významné aspekty jejího současného provozu.

Akademický senát fakulty se skládá ze zaměstnanecké a studentské komory s celkovým počtem 12 členů. Zaměstnaneckou komoru tvoří 8 akademických pracovníků fakulty. Studentskou komoru tvoří 4 členové z řad studentů fakulty. Do obou komor mohou být kromě členů zvoleni až dva náhradníci.

Průběh voleb byl následující:

• 23. 2. 2024

Oficiální vyhlášení voleb

• 23. 2. – 13. 3. 2024

Sběr návrhů na kandidáty do obou komor senátu

Oznámení kandidatury do AS FI musí být doručeno předsedovi volební a mandátové komise Davidu Šafránkovi nejpozději do 13. 3. 2024 včetně. Kandidát může připojit svůj volební program, který bude zpřístupněn v aplikaci E-volby (není povinné). Předseda přijetí kandidatury potvrdí emailem.

• 15. 3. 2024

Zveřejnění kandidátek a kandidátů do voleb a jejich volebních programů

V aplikaci E-volby v Informačním systému MU došlo ke zveřejnění kandidátek a kandidátů, schválených Volební a mandátovou komisí na jejím jednání dne 15. 3. 2024.

Svou kandidaturu ve výsledku podalo 12 kandidátů do zaměstnanecké komory a 8 kandidátů do komory studentské.

• 20. 3. 2024, 14:00

Debata s kandidáty do studentské komory

V posluchárně D2 se uskutečnila debata s kandidáty do studentské komory AS FI. Cílem debaty bylo mít možnost položit otázky a prodiskutovat témata, která studenti vidí jako důležitá, a tak ve výsledku pomoct studentům se rozhodnout, koho budou volit.

Pokud máte nějaké další otázky, nebo se chcete podívat na dotazy, které se v debatě nestihly probrat, můžete využít následující diskusní fórum v ISu:

• 25. 3. – 8. 4. 2024

Elektronické hlasování v aplikaci E-volby Informačního systému MU

• 9. 4. 2024

Vyhlášení výsledků voleb

O senátu

Akademický senát je oficiálním orgánem univerzitní samosprávy, skládající se z volených zástupců z řad zaměstanců a studentů. Akademický senát Fakulty Informatiky se tak skládá ze se skládá ze zaměstnanecké (8 členů) a studentské komory (4 členové). Mezi pravomoce a povinnosti senátu, definované ve Statutu Fakulty informatiky, patří například:

• schvalování výroční zprávy o činnosti a výroční zprávy o hospodaření fakulty, které předkládá děkan fakulty
  • schvalování návrhů děkana na podmínky pro přijetí ke studiu ve studijních programech uskutečňovaných na fakultě
  • schvalování návrhů děkana ohledně výše poplatků spojených se studiem
  • schvalování návrhů děkana na jmenování či odvolání členů vědecké rady a disciplinární komise fakult
  • právo žádat oficiální vyjádření libovolného člena akademické obce

Studentští senátoři mají kromě těchto pravomocí ještě několik neformálních možností: jakožto zástupci studentské obce mají dobrou pozici pro diskuzi s vedením fakulty, a to ať už při předkládání vlastních návrhů, nebo při řešení již existujících problémů. Studentští senátoři také hájí studentské zájmy, např. při podezření na jednání v nesouladu se SZŘ ze strany některého z vyučujících.

Více o akademické samosprávě

Akademický senát lze kontaktovat přes následující skupinové adresy:

Akademický senát FI
Studentská komora AS FI